Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Casare auto in strainatate si radiere in Romania
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Casare auto in strainatate si radiere in Romania

am si eu o intrebare..stiu ca una din modalitatile de radiere a unei masini este sa o predai la remat si sa primesti actele de radiere..acum intrebarea mea este : daca sunt in Olanda .. mi sa stricat masina si o duc aici la remat primesc certificatul..il traduc si in romana pot radia masina in romania ? precizez masina este inscrisa pe romania si sunt proprietar ! Va multumesc mult
george-neagu, moderator
Salut da poți roagai pe cei din Olanda să-ți lase un nr de la mașină,și în actele de radiere casare sa se vadă clar proprietarul seria și nr masini.daca nu reușești faci o cere de radiere la taxa și impozite pe propria răspundere că nu mai ai mașina