avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1110 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Credit bancar persoana cu dizabilitati mentale
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Credit bancar persoana cu dizabilitati mentale

Buna,
Intrebare pe scurt: tatal meu (68 de ani), pensionar diagnosticat cu Alzheimer si Dementa mixta a contractat in ultimele luni niste credite bancare. Nimeni din familie nu stim de ce, sau pentru cine, nici unde sunt banii.

Sunt legale asemenea contracte bancare cu oameni diagnosticati cu dementa si Alzheimer? Pot fi ele anulate?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Horia Mahaleanu , utilizator 14:17, 21 Octombrie 2017
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte tutore batran altzheimer brvali brvali Pe baza caror acte se stabileste tutorele in cazul unui batran diagnosticat cu Altzheimer in forma medie spre severa si catre ce autoritate ne putem ... (vezi toată discuția)
Punere sub interdictie HSorin HSorin Ma confrunt cu urmatoarea problema: tatal meu este de 2 ani si jumatate pacient de psihiatrie si urmeaza sa-l pun sub interdictie. problema majora e faptul ca ... (vezi toată discuția)
Dementa mariw mariw Bunicul meu e proprietarul casei unde locuiesc eu,mama,tata si bunica. Bunicul meu fiind divortat de bunica,mama fiind fiica lui. Bunicul meu a avut tendative ... (vezi toată discuția)