Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Credit bancar persoana cu dizabilitati mentale
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Credit bancar persoana cu dizabilitati mentale

Buna,
Intrebare pe scurt: tatal meu (68 de ani), pensionar diagnosticat cu Alzheimer si Dementa mixta a contractat in ultimele luni niste credite bancare. Nimeni din familie nu stim de ce, sau pentru cine, nici unde sunt banii.

Sunt legale asemenea contracte bancare cu oameni diagnosticati cu dementa si Alzheimer? Pot fi ele anulate?
Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~