Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... accident in stare de ebrietate
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

accident in stare de ebrietate

Buna seara.As dori si eu o informatie cu privire la un accident de masina facut de un var de al meu.In urma accidentului,a distrus doar propia masina,fara a rani pe nimeni,deoarece a adormit la volan.Odata sosita politia la fata locului, avea o alcoolemie de 0,74 la mie in aerul respirat.Inca nu au venit rezultatele la sange.CE SE VA ALEGE DE EL ? CONFORM LEGII CE VA PATI?V-AS RUGA DACA PUTETI SA IMI DATI UN RASPUNS !!!!
manowar1979, utilizator
Avand in vedere situatia de fapt prezentata se poate astepta la o pedeapsa cu inchisoarea si suspendarea executarii sub supraveghere.
Se poate astepta ca instanta sa dispuna si pedeapsa complementara sa nu conduca in timpul termenului de supraveghere.