Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociatia de proprietari, orele de odihnă
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociatia de proprietari, orele de odihnă

1..care sunt orele de odihna la bloc in anul 2017?
2.ce lege actualizata este in vigoare?
3 .sanctiuni in afara orelor de odihna !
1. 13.00-14.00 si 22.00-08.00
Pe aceeasi tema puteti citi mai jos :
www.avocatnet.ro/forum/discu...
ma interesa mai mult sanctiunile prevazute in afara orelor de odihna, stiu ca este stipulat si asa ceva, sanctiuni pentru zgomote etc.
Gasiti informatii aici: www.avocatnet.ro/articol_361...
Vedeti art.2 pct.26
Politia poate aplica amenzi contraventionale pentru tulburarea linistii si ordinii publice.
Sanctiunile aplicabile sunt la art.3
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca
Va referiti la poluarea fonica? In acest sens, va puteti adresa si Garzii de Mediu.
Cornel Vasile, Consilier juridic
multumesc frumos