Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... FILMAREA IN SUPERMARKET SAU/SI MALL-URI
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

FILMAREA IN SUPERMARKET SAU/SI MALL-URI

Din cate am inteles , este permisa filmarea unui incident sau fapt divers petrecut intr-un supermarket respectiv magazin dintr-un mall deoarece e permisa filmarea in institutiile care deservesc publicul . Cora , Metro , oricare alt mall , deserveste publicul deci e legal sa filmez chiar daca la exterior de usa e pus afisul cu "filmarea interzisa" ?
~ Conținut șters la cerere ~
Am inteles la ce va referiti , eu sunt curios daca e legal sa filmez o ilegalitate sau proglema din spatiul comercial , cum ar fi : afisarea unui pret la raft si altul la casa de marcat ? Este legal ?