Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical

Buna ziua,
Va cer sfatul in urmatorul caz: - avand concediu medical de luni pana duminica inclusiv (sambata si duminica fiind tura mea de lucru de la ora 08-16) in locul meu a lucrat o alta colega, fiind obligat sa lucrez eu cand aceasta a avut tura de sambata si duminica (ora 08-16).
Colega ar fi dorit sa lucreze in weekend-ul ei, dar, ar fi trebuit sa primeasca 2 zile libere, iar conducerea nu a fost de acord spunand ca eu nu imi fac norma, drept urmare trebuie sa lucrez in locul ei.
Va rog sa ma lamuriti de corectitudinea situatiei, precizand ca eu am fost in concediu medical cu pneumonie.
Astept raspunsul dumneavoastra, multumindu-va anticipat!
Corect este sa lucrati in locul colegei dvs.,
Multumesc !