avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 247 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... cazier auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

cazier auto

Cum si de unde imi iau cazierul auto pas cu pas?
e gratuit ?
Cel mai recent răspuns: Tiberiu233 , utilizator 16:18, 1 Martie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va adresati Serviciul rutier care va are in evidenta.

Se completeaza o cerere catre Serviciul rutier cu motivul eliberarii si datele de stare civila, la care se ataseaza copie Carte de identitate si permis de conducere si se elibereaza cazierul auto in 48 ore.
Se ridica personal sau de alta persoana cu procura/imputernicire.
Buna ziua am o intrebare vreu sa solicit cazierul auto am Dovada preschimbari permisului ( am avut permis englezesc) Pe ce perioada imi da cazierul auto ?Am nevoie pe ultimi 5 ani pentru atestat taxi , eu am avut permis englezesc din 2014 pana in februarie 2018

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cazier auto Virgildoua Virgildoua De unde se elibereaza cazierul auto (vezi toată discuția)
Cazier juduciar cu procura mirela.onciu mirela.onciu Sunt in Bucuresti si am nevoie de cazier judiciar din Barlad, mi-l poate scoate tata daca ii trimit procura intocmita la notar? (vezi toată discuția)
Actul de stare civilă care face dovada faptului că nu eşti căsătorit Gabriela  Pintea Gabriela Pintea Bună ziua! O cunoştinţă trebuie să facă dovada, în instanţă, că este necăsătorită. Există un document care să ateste această stare civilă? ... (vezi toată discuția)