Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... cazier auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

cazier auto

Cum si de unde imi iau cazierul auto pas cu pas?
e gratuit ?
Va adresati Serviciul rutier care va are in evidenta.

Se completeaza o cerere catre Serviciul rutier cu motivul eliberarii si datele de stare civila, la care se ataseaza copie Carte de identitate si permis de conducere si se elibereaza cazierul auto in 48 ore.
Se ridica personal sau de alta persoana cu procura/imputernicire.
Buna ziua am o intrebare vreu sa solicit cazierul auto am Dovada preschimbari permisului ( am avut permis englezesc) Pe ce perioada imi da cazierul auto ?Am nevoie pe ultimi 5 ani pentru atestat taxi , eu am avut permis englezesc din 2014 pana in februarie 2018