Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Criteriu de atribuire: Pretul cel mai scazut
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Criteriu de atribuire: Pretul cel mai scazut

Cat de scazut poate fi pretul in cazul participarii la o licitatie la care criteriul de atribuire este chiar pretul cel mai scazut (fara a fi considerat pret de dumping). Multumesc!
Conform HG 925/2009 pentru a nu fi respinsa oferta aceasta nu trebuie sa fie mai mica de 85% din valoarea estimata
Multumesc foarte mult!
In conformitate cu dipozitiile OUG 34/2006 si ale HG 925/2006, pretul nu trebuie sa fie neserios, in acceptiunea legiuitorului statuandu-se pragul de 85% din valoare estimata.
Nu prea are nimeni incredere in licitatii si nu prea vrea nimeni sa atace in instanta.
Se spune ca nu pretul decide...
~ Conținut șters la cerere ~