Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Unde platesc amenda penala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Unde platesc amenda penala

Buna ziua!Am si eu de platit o amenda penala si nu stiu unde sa o platesc nu mi s-a dat niciun cont.Am intelrs ca la administrata fiscala...dar care?Unde am domiciliu sau unde s-a produs fapta?
Pentru a plati amenda penala aveti nevoie de documentul prin care s-a instituit amenda, emis de catre institutia care a dispus-o.
Se plateste in localitatea de domiciliu la Trezorerie.
O am..astept sa expire cele 10 zile pt a fi definitiva..k avem 10 zile la dispozitie pt recurs...deci la trezoraria din adresa din buletin?!
Daca nu platiti amenda penala, aceasta se trimite al administratia fiscala locala si riscati executarea silita.
O platesc,dar nu stiu exact unde...am buletin de calarasi si m-am judecat in buc si fapta s-a intamplat tot in buc...