avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1076 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Viza romana
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Viza romana

Bună seara
Sunt căsătorită de 9 luni cu un cetățean Algerian
Soțului meu ia fost refuzată viza romana a doua oară cu motivul: căsătorie de convenienta,chiar dacă noi am atașat dosarului pentru imigrări toate dovezile posibile
In răspunsul pe care soțul meu la primit din partea ambasadei se specifică dreptul contestației formulate în baza legii 554/2004
Puteți vă rog să mă sfătuiți cum pot să fac o contestație folosind această lege? Vă mulțumesc anticipat.

Alte discuții în legătură

Viza reintregirea familiei respinsa laurashoto laurashoto Sunt casatorita de 2 luni in Istanbul cu in cetatean sirian. In decembrie am depus un dosar pentru viza de reantregirea familiei-tip D. Raspunsul a venit la ... (vezi toată discuția)
Ce sanse am sa atac dreptul de rezidenta ? penny penny Buna seara, In 1994 m-am casatorit cu un cetatean egiptean iar din 2007 traim separat si astept pronuntarea divortului,intrebarea mea este cum a putut obtine ... (vezi toată discuția)
Se pedepseste casatoria de convenienta ? alexandru_irimia85 alexandru_irimia85 daca te casatoresti cu un cetatean de alta nationalitate si o faci de convenienta ce riscuri poti avea ? (vezi toată discuția)