avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis anulat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis anulat

Am permisul anulat din 2011 pentru ca am condus cu permisul suspendat si am primit doar o amenda administrativa. Precizez ca nu am dosar penal sau vreo pedeapsa cu suspendare. Ce trebuie sa fac sa-mi
redobandesc permisul de conducere?
Cel mai recent răspuns: Gheorghe Florin , Consilier juridic 14:09, 25 Octombrie 2017
Trebuie să faceți scoala de șoferi din nou si să dați examen . Veti primi un permis nou dacă veti fi admis.
Ultima modificare: Miercuri, 25 Octombrie 2017
Gheorghe Florin, Consilier juridic
Ati primit de la politie notificare cu privire la anularea permisului?
Cine a aplicat amenda?
Nu am primit nimic de la politie. Amenda administrativa a fost data de judecatorie.

Ati primit de la politie notificare cu privire la anularea permisului?
Cine a aplicat amenda?

Permisul a fost suspendat pt ca am trecut pe culoarea rosie a semaforului si dupa aceea mi-a fost anulat pt ca am circulat cu permisul suspendat. Judecatorul mi-a dat neinceperea urmaririi penale pt ca nu am avut alte antecedente si mi-am recunoscut vina

Nu am primit nimic de la politie. Amenda administrativa a fost data de judecatorie.

Ati primit de la politie notificare cu privire la anularea permisului?
Cine a aplicat amenda?



Ultima modificare: Miercuri, 25 Octombrie 2017
Adrian1234567, utilizator
Gheorghe Florin a scris:

Trebuie să faceți scoala de șoferi din nou si să dați examen . Veti primi un permis nou dacă veti fi admis.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mi s-a luat permisul de aproape 4 luni Marinnn Marinnn Buna ziua, acum aproape 4 luni am fost oprit pe un drum public, misa facut alcooltest si am avut 0,83 ; mi s-au recoltat probe de sange la care nici pana ... (vezi toată discuția)
Contestatie radar carmen-ioana carmen-ioana buna as avea si eu o intrebare...am luat o amenda de radar pt depasirea vitezei legale 110 km/h pe centura orasului cu limita 50km/h #-o si evident ... (vezi toată discuția)
Am condus si eu ca multi altii dupa ce am consumat cateva beri ronaldo24 ronaldo24 Salut am o problema extrem de grea as dori niste raspunsuri..va rog mult de tot sunt terminat.In 2010 am fost condamnat pt conducere fara permis,nr expirate si ... (vezi toată discuția)