Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis anulat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis anulat

Am permisul anulat din 2011 pentru ca am condus cu permisul suspendat si am primit doar o amenda administrativa. Precizez ca nu am dosar penal sau vreo pedeapsa cu suspendare. Ce trebuie sa fac sa-mi
redobandesc permisul de conducere?
Trebuie să faceți scoala de șoferi din nou si să dați examen . Veti primi un permis nou dacă veti fi admis.
Gheorghe Florin, Consilier juridic
Ati primit de la politie notificare cu privire la anularea permisului?
Cine a aplicat amenda?
Nu am primit nimic de la politie. Amenda administrativa a fost data de judecatorie.

Ati primit de la politie notificare cu privire la anularea permisului?
Cine a aplicat amenda?

Permisul a fost suspendat pt ca am trecut pe culoarea rosie a semaforului si dupa aceea mi-a fost anulat pt ca am circulat cu permisul suspendat. Judecatorul mi-a dat neinceperea urmaririi penale pt ca nu am avut alte antecedente si mi-am recunoscut vina

Nu am primit nimic de la politie. Amenda administrativa a fost data de judecatorie.

Ati primit de la politie notificare cu privire la anularea permisului?
Cine a aplicat amenda?

Adrian1234567, utilizator
Gheorghe Florin a scris:

Trebuie să faceți scoala de șoferi din nou si să dați examen . Veti primi un permis nou dacă veti fi admis.