Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Intrebare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Intrebare

Daca un bun imobil proprietate publica, aflat in domeniul public al statului a fost trecut prin hotarare de guvern din patrimoniul unei entitati care s-a desfiintat tot prin H.G., in patrimoniul unei institutii publice aceasta avand drept de administrare, dar in momentul in care a fost semnat protocolul de predare primire, nu a fost cuprinsa intreaga adresa adica: acel patrimoniu era pe strada x, nr. 17,19,21, dar in protocol a fost trecut numai nr.19 si 21, acestea fiind intabulate avand ca proprietar statul, dar nr 17 nu poate fi intabulat pentru ca nu a fost prins in acel protocol de predare primire, cum , ce si care ar fi procedura de urmat pentru a putea intabula si celalalt nr care face parte din acel patrimoniu ? Va multumesc .
Cred ca singura varianta este calea Instantei de Judecata?
?