Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Majorare capital social prin aport in natura si in ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Majorare capital social prin aport in natura si in numerar

Buna ziua,
Majorarea de capital social prin aport in natura imobil din partea asociat 1 (exista raportul de evaluare) si aport in numerar din partea asociat 2, trebuie facuta neaparat la notariat? Multumesc,
Nu la notariat ci la ORC. Veti avea nevoie de un expert contabil sa va faca un raport de majorare de capital. La ORC veti primi si alte detalii.