Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul indemnizatie concediu de odihna
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul indemnizatie concediu de odihna

Vă rog să-mi spuneti cum trebuie să calculez indemnizatia de concediu de odihna pt un salariat care cu 20.10.17 a fost retrogradat din functie cu diminuarea salariului. Salariul diminuat este de 2000 lei. Salariul pt.luna iulie 3000lei/21zile lucrate,luna aug.3000lei/22 lucrate,iar in sept. 1500lei/10 zile lucate si 1390 lei/11 zile concediu medical. Angajatul si-a luat concediu de odihna din 27.10.17-10.11.2017
george-neagu, moderator
media zilnica a concediului de odihna se face prin 2 moduri: fie prin media celor 3 luni, fie ne raportam la luna in care s-a luat ziua de concediu si se da suma cea mai favorbaila angajatului.