avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul indemnizatie concediu de odihna
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul indemnizatie concediu de odihna

Vă rog să-mi spuneti cum trebuie să calculez indemnizatia de concediu de odihna pt un salariat care cu 20.10.17 a fost retrogradat din functie cu diminuarea salariului. Salariul diminuat este de 2000 lei. Salariul pt.luna iulie 3000lei/21zile lucrate,luna aug.3000lei/22 lucrate,iar in sept. 1500lei/10 zile lucate si 1390 lei/11 zile concediu medical. Angajatul si-a luat concediu de odihna din 27.10.17-10.11.2017
Ultima modificare: Sâmbătă, 28 Octombrie 2017
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: MNasty , utilizator 15:42, 30 Octombrie 2017
media zilnica a concediului de odihna se face prin 2 moduri: fie prin media celor 3 luni, fie ne raportam la luna in care s-a luat ziua de concediu si se da suma cea mai favorbaila angajatului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calculul concediului de odihna adelinadanciulescu adelinadanciulescu am urmatoarea situatie: angajatul a avut norma partiala (o ora/zi)din feb.2009 pana in aug.2009 iar din sept.2009 a trecut la norma intreaga(8 ... (vezi toată discuția)
Buna ziua..un angajat nu a beneficiat de concediu odihna in 2020 ... genigeni genigeni Bunaziua..un angajat nu a beneficiat de concediu odihna in 2020 si anul asta firma vrea sa plateasca concefiu neluat........in momentul de fata incadrarea mai ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu de odihna cristinasova cristinasova Buna ziua! Concediul de odihna se calculeaza in functie de salarul brut sau net? ex. daca am salar minim pe economie si trebuie sa iau banii pe concediu din ... (vezi toată discuția)