Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Zona de protectie bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Zona de protectie bloc

Buna ziua, locuiesc intr-un bloc cu parter comercial unde functioneaza un restaurant. Acum suntem in procedura infiintarii asociatiei de proprietari. Acest restaurant are si terasa amenajata pe exteriorul blocului in jurul acestuia. As dori sa aflu daca aceasta terasa este amplasata inclusiv pe zona de protectie (care stiu ca este de minim 0.5m in jurul blocului) care este spatiu comun si daca se poate lua in discutie o eventuala chirie pe acest spatiu. Multumesc.
Asociatia de proprietari poate impune incheierea unui contract de inchiriere
Interesati-va mai intai cui apartine acel spatiu comercial pentru ca e posibil sa fie deja al primariei sau al altcuiva, persoana fizica sau juridica.
mersi
Buna seara.va referiti la restaurantul din fundeni ?marului 12-14?