Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CASS din venituri chirii - persoana fara contract de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CASS din venituri chirii - persoana fara contract de munca

Buna ziua,
Din luna august 2018, cand mi s-a terminat concediul de crestere copil, nu mai sunt angajata a vreunei companii. Din 15 octombrie, am inregistrat la ANAF un contrat de inchiriere pentru un apartament detinut impreuna cu sotul meu, optiand pentru plata impozitului forfetar, astfel achitand si CASS. Personal as vrea sa-mi platesc singura contributiile CASS, insa nu stiu daca plata facuta dupa inregistrarea contractului de inchiriere este suficienta sau trebuie sa merg si la alte institutii pentru a achita alte contributii. In caz de spitalizare sa zicem, ce dovada de achitare a CASS trebuie sa prezint?
Va multumesc anticipat!
stock, utilizator