Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Model de contract prestari servicii intre doua ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Model de contract prestari servicii intre doua inteprinderi individuale

Buna ziua,
Va rog sa-mi dati si mie o mana de ajutor!!!
As vrea sa stiu ce modalitate este mai buna pentru o inteprindere individuala care este inregistrata ca fast food ( rotiserie ) - sa angajeze cu carte de munca o persoana fizica sau sa incheie o conventie de prestari servicii cu o alta inteprindere individuala, ma rog, cu reprezentantul acesteia).
Ma puteti ajuta cu un model de astfel de contract ?
Si o alta intrebare, reprezentantul inteprinderii individuale pe care as vrea sa-l angajez trebuie sa aiba studii de profil sau, Inteprinderea lui Individuala ( pe care nu a deschis-o inca , ce ar trebuii sa aiba ca obiect de activitate ca sa poata sa lucreze la acest fast food?
Mi-ar fi de mare ajutor un astfel de contract ( conventie de prestari servicii intre doua Inteprinderi Individuale.
Va rog spuneti-mi si mie unde pot gasi un model.
Mii de multumiri.
Cu stima,
Simona Cazanaru
Model orientativ gasiti pe forum avocatnet.ro,pe care il completati si il incheiati in forma care va avantajeaza si cu partile care va intereseaza