Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort urgent
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort urgent

Doresc divort mai urgent avem prima infatisare pe 25 ian 2018 as dori daca e posibil sa incheiem de comun acord cat mai repede max o luna este posibil?
este, daca nu aveti copii si divortati prin acord, instanta se va pronunta de la primul termen. Dureaza sa va vina hotararea acasa, insa.
Nu aveti cum sa terminati mai repede decat la primul termen acordat de instanta si atunci daca exista acordul partilor dureaza in cel mai optimist caz cel putin 30 de zile pana se redacteaza hotararea.Daca va grabiti renuntati la actiunea in instanta si divortati la starea civila sau la notar,bineinteles daca si sotul este de acord.