avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1172 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... comision de administare credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

comision de administare credit

Buna ziua,
Am 2 contracte cu Piraeus Bank.
Unul ipotecar si unul de nevoi personale cu ipoteca.
Ambele sunt purtatoare de dobanda de comision de administare credit de 0.04%, respectiv 0.065% din sold.
Puteti sa-mi spuneti daca acest comision este abuziv?
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: edward_zone , utilizator 18:43, 3 Aprilie 2018
edward_zone a scris:

Buna ziua,
Am 2 contracte cu Piraeus Bank.
Unul ipotecar si unul de nevoi personale cu ipoteca.
Ambele sunt purtatoare de dobanda de comision de administare credit de 0.04%, respectiv 0.065% din sold.
Puteti sa-mi spuneti daca acest comision este abuziv?
Multumesc anticipat!


Mimeni nu stie?
In oug 50/2010 art 36 se spune ca se incaseaza doar comision de administrare credit sau de cont. Nu se pot incasa amandoua. Pot sa cer comidioanele de administrare credit inapoi?
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legalitate comisioane banci dan tita dan tita buna ziua. am doua credite unul cu ipoteca unul fara amandoua de nevoi personale. am si eu rugamintea daca comisioanle de administrare sunt legale? daca nu ... (vezi toată discuția)
Incasari abuzive de banca simonna38 simonna38 Buna seara e ora 23,39 A m un contract de credit de consum din 18.03.2008 care atunci avea DA.=8,5% si DAE=13,74% In oct 2008 am primit alt grafic de ... (vezi toată discuția)
Comisionul de administrare andre-alina andre-alina Buna ziua. Am un credit de nevoi personale luat in 2006 in euro unde banca imi ia comision de adminstrare 2% din valoarea initiala a creditului.Am citit in OUG ... (vezi toată discuția)