Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... comision de administare credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

comision de administare credit

Buna ziua,
Am 2 contracte cu Piraeus Bank.
Unul ipotecar si unul de nevoi personale cu ipoteca.
Ambele sunt purtatoare de dobanda de comision de administare credit de 0.04%, respectiv 0.065% din sold.
Puteti sa-mi spuneti daca acest comision este abuziv?
Multumesc anticipat!
edward_zone a scris:

Buna ziua,
Am 2 contracte cu Piraeus Bank.
Unul ipotecar si unul de nevoi personale cu ipoteca.
Ambele sunt purtatoare de dobanda de comision de administare credit de 0.04%, respectiv 0.065% din sold.
Puteti sa-mi spuneti daca acest comision este abuziv?
Multumesc anticipat!

Mimeni nu stie?
In oug 50/2010 art 36 se spune ca se incaseaza doar comision de administrare credit sau de cont. Nu se pot incasa amandoua. Pot sa cer comidioanele de administrare credit inapoi?
Multumesc