Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Plata pensiei
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Plata pensiei

Care este ultima zi de plata a pensiei la Posta.
Multumesc
Pensiile sunt virate de CNPP in contul postei in data de 12-13, cel mai tarziu in data de 14 a fiecarei luni (se tine cont de sarbatorile legale). De la oficiile postale, pensiile se repartizeaza pe postasi, pe zile, pana la sfarsitul lunii, in functie de incarcarea fiecarui postas cu numar de pensionari carora le aduce pensia. Postasii aduc cupoanele de pensii pentru toi pensionarii, inclusiv pentru cei care primesc pensia pe card.