Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alte venituri pe perioada CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alte venituri pe perioada CCC

Buna ziua, am un PFA deschis in 2016 si un contract pe un studiu clinic pe 2016-2019, singurul venit a fost in luna Septembrie 2017 dar urmează sa încasez încă o factura in 2018 pe perioada concediului de creștere a copilului ( urmează sa nasc in Ianuarie 2018). Ce sa fac sa nu îmi suspende indemnizația in condițiile in care nu pot anula contractul respectiv? Va mulțumesc!
Care este valoarea bruta a venitului respectiv ?
Aproximativ 3000 RON
Pe durata CCC se pot obtine venituri supuse impozitului pe venit in valoare de maxim 3699 lei pe an calendaristic fara a va fi suspendata plata indemnizatiei.
Mulțumesc !