Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata

Buna ziua ,sunt nascuta pe 04.10.1959,Lucrez continuu din oct 1977,,stiu ca pot iesi anticipat la pensie ,intrebarea mea este daca am stagiul complet de cotizare ( eu am 40 ani cotizatie) mai pot lucra in continuare cu contract de munca ,multumesc ?
Nu.
Doar pensia de limita de varsta poate fi cumulata cu alte venituri salariale.
Multumesc ptr raspunsul dvs prompt,puteti sa-mi spuneti si cand as putea sa ies la pensie ,limita de varsta ,luand in calcul datele mai sus mentionate ?
Octombrie 1959 Mai 2021 61/7