Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării As vrea sa contractez un credit bancar
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

As vrea sa contractez un credit bancar

Buna seara, sunt persoana cu handicap si as vrea sa contractez un credit bancar si as vrea sa-mi spuneti daca indemnizatia de insotitor este de ajuns. Va multumesc
george-neagu, moderator
Bună seara,

Interesați-vă la bancă. În general se acceptă orice venituri periodice,deci și indemnizațiile de însoțitor.
Buna ziua,

Daca indemnizatia dumneavoastra este platita ca si salariu (angajat DGASPC, sau primaria de care face apartineti) da se poate accepta.
Daca nu, nici o banca/IFN nu tine cont de indemnizatia de insotitor, deoarece dumneavoastra sunteti obligat sa folositi acei bani la plata unui insotitor.

Cu stima,
Bogdan