Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt din supermarket- consecinte
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt din supermarket- consecinte

Buna seara in acesta dupamasa o prietena a fost prinsa in kaufland furand carne in valoare de 50 lei.era si cu doi copii minori.
A fost chemata politia a foat dusa la sectie i sau luat amprente i sa facut poze.
Ce se intampla mai departe?
MARTA SIMONA PETRE, Avocat

Daca s-a ajuns la procedura prin politie ,se va deschide dosar penal sub aspectul savarsirii infractiuni de furt
ynocentta a scris:
Si ce se intampla?ramane cu cazier?
Ajunge la tribunal?
Multumesc

Daca s-a ajuns la procedura prin politie ,se va deschide dosar penal sub aspectul savarsirii infractiuni de furt