avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 467 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt din supermarket- consecinte
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt din supermarket- consecinte

Buna seara in acesta dupamasa o prietena a fost prinsa in kaufland furand carne in valoare de 50 lei.era si cu doi copii minori.
A fost chemata politia a foat dusa la sectie i sau luat amprente i sa facut poze.
Ce se intampla mai departe?
Ultima modificare: Duminică, 12 Noiembrie 2017
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Cel mai recent răspuns: mella2011 , utilizator 07:12, 4 Noiembrie 2017

Daca s-a ajuns la procedura prin politie ,se va deschide dosar penal sub aspectul savarsirii infractiuni de furt
ynocentta a scris:
Si ce se intampla?ramane cu cazier?
Ajunge la tribunal?
Multumesc

Daca s-a ajuns la procedura prin politie ,se va deschide dosar penal sub aspectul savarsirii infractiuni de furt

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Furt în germania Elisa_13 Elisa_13 Bună ziua o prietena are o problema cred ca grava,vreau sa întreb ceva ca sa știm ce va fi! Acum 2 ani a fost prinsa cu cineva furând din kaufland apoi a ... (vezi toată discuția)
A furat... am cazier? AndreiSeby AndreiSeby Buna ziua, acum 4 ani, intram în clasa a 9-a și aveam vârsta de 14 ani. Am fost cu încă un prieten in magazinul Kaufland și el s-a gândit să luăm ... (vezi toată discuția)
Furt calificat Nicoleta1234444 Nicoleta1234444 Buna ziua, am o intrebare . Prietena mea are vârsta de 20 de ani, la 16 ani a mai avut un contact cu legea , furand produse cosmetice dar atunci cazul s-a ... (vezi toată discuția)