Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt în germania
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt în germania

Bună ziua o prietena are o problema cred ca grava,vreau sa întreb ceva ca sa știm ce va fi!
Acum 2 ani a fost prinsa cu cineva furând din kaufland apoi a fost prinsa în sa deschis tribunal pentru ca era minora,a scăpat sa zicem,apoi a mai fost prinsa încă de 3 ori,a avut amenzi de plata și ultima data polițiști iau spus ca data viitoare îi vai lua amprentele și îi vor face poze!
Acum o săptămână a fost cu o prietena întrunit magazin dar nu a furat nimic fata cealaltă a luat o plasa și acolo posibil era ceva și a sunat la ușă așa ca leau luat și au chemat politia!
Ea a fost astăzi sunată de poliție și iau spus ca dacă luni nu se va prezeița la ei o sa meargă sa o ia ei!
Vreau un sfat va rog frumos și dacă știe cineva ce se va întâmpla!
Poate ați mai avut de aface cu așa ceva!
Sa menționez ca tot ce a fost furat nu au fost de valoare mare prostii sa zicem așa!
Elisa_13, utilizator
Sa mearga la politie sa vada despre ce este vorba.