Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire concediu medical
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire concediu medical

Bună dimineața îmi puteți spune va rog daca se poate face poprire pe concediu medical? Mulțumesc
Răspunsul este NU, dacă se respectă dispozițiile art. 729 alin 3 din NCPC.
Buna ziua,cum pot informa banca că banii care intra in cont reprezintă concediu medical și nu salariu? Mulțumesc