Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... PROCURA JUDECATOREASCA
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

PROCURA JUDECATOREASCA

Buna ziua. Sunt Lita Georgeta din Alexandria. Va rog sa ma ajutati intr-o problema. Sotul meu este bolnav cu grad de handicap cu insotitor, fara discernamant cf actelor medicale. Nu pot sa ii deschid un cont la banca ca sa-i ridic pensia de handicap si de insotitor, si multe altele. Am fost la notar sa fac procura, dar notarul mi-a zis ca avand AVC, Demeta mixta, doar pe cale judecatoreasca pot obtine acea procura. Va rog sa ma invatati cum sa procedez sa ma adresez instantei de judecata pt obtierea acelei procure. Cu multumiri.
~ Conținut șters la cerere ~
Solutia juridica nu este simpla,trebuie sa va adresati instantei de judecata ptr.punerea sub interdictie judecatoreasca,trebuie sa urmati procedura prevazuta de art.164-175NCC,este bine sa luati legatura cu avocat ptr.solutie concreta.