Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea garantia centralei termice
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

garantia centralei termice

am schimbat centrala anul trecut este in garantie pana in iulie anul viitor si deja am avut probleme cu ea .cand crestea presiunea pana la 3,4 sa aerisit cazanul de expansiune sa schimbat ventilul presiunea cand este pe caldura crescand la 2 bar .cand se raceste la 2 zile scade presiunea centrala intrand in eroare.cand pot solicita schimbarea ei
Inlocuirea unui produs aflat in garantie se poate realiza numai in cazul in care unitatea service elibereaza negatie,respectiv document care atesta ca defectiunea nu se poate remedia
Multumesc mult