Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Taxa de timbru
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Taxa de timbru

Detin un teren de 1870 mp, din care 1520 sunt ai mei, iar restul de 350 apar pe numele matusii, care nu a avut copii si care nu a ingrijit acest teren niciodata, doar ca apare pe CF. Vreau sa deschid proces de uzucapiune pt partea matusii. Imi puteti explica cum se calculeaza taxa de timbru? Se calculeaza doar pt partea matusii sau pt tot terenul?
~ Conținut șters la cerere ~