Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Declarația pe venit.a fostului soț
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Declarația pe venit.a fostului soț

Spuneți-mi ca persoană fizică prin cerere pot solicita de la Inspectoratul Fiscal declarațiile pe venit a fostului soț care nu-și achită pensia alimentară, sau trebuie neapărat să se implice avocatul? Vă mulțumesc.
george-neagu, moderator
Declaraţiile de venit le poate cere numai instanţa de judecată şi executorul judecătoresc, nu avocatul şi nici dvs.
Mersi frumos.