Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Corupere de minori sau nu ?
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Corupere de minori sau nu ?

Bună. Eu am 18 ani iar prietena mea 14 și un pic. Vorbim de doua luni. Nu am întretinut relatii sexuale , nu nimic. Ea este in alta tara. Ne-am vazut doar timp de o luna. Iar acum, cineva care vrea sa faca rău , mi-a scris de pe alt fb , m-a tras de limba pana I-am spus ca suntem împreună , ca mama ei e de acord , si ca nu am întretinut relatii sexuale. Cred ca vrea sa meargă la politie , sa-i facă rău familiei ei. Se poate sa patesc ceva daca doar am vorbit pe messenger si ne-am vazut de câteva ori. ? Părintii ei sunt de acord cu mine. Plus ca vreau sa merg si la Academie. Ma afecteaza cu ceva ?
Sorin100, utilizator
Fiti serios, vorbiti cat doriti pe messenger.
Si apoi in ce calitate sa mearga la politie? sa depuna un denunt? ce probe are?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Fiti serios, vorbiti cat doriti pe messenger.
Si apoi in ce calitate sa mearga la politie? sa depuna un denunt? ce probe are?

Pai are conversatia dintre mine si ea ( cea care vrea sa faca rău ) .Sau poze pe fb. Vrea sa îi facă rău mamei fetei. Ma gândeam ca pot sa patesc ceva in cazul asta. Sa intru la corupere de minori Doamne feri.
Sorin100, utilizator
În condițiile în care conversația nu a alunecat pe panta unei discuții compromițătoare, care ar putea determina o anumită acțiune incriminată de legea penală, nu aveți de ce să vă faceți griji.