avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 918 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Neprezentare constatare asigurator
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Neprezentare constatare asigurator

Buna seara! In urma unui accident am incheiat amiabila. Problema este ca vinovatul nu vrea sa se prezinte la programarea pentru constatare daune la asigurator. Ce ma sfatuiti sa fac?

Alte discuții în legătură

Legislatia rutiera oceanu andrei oceanu andrei in urma cu o luna am avut un accident cu cineva care a uitat sa acorde prioritate...am fost la politie si ne-au indrumat spre amiabila...dupa acea intelegere ... (vezi toată discuția)
Accident, daune minore, constat amiabil. Îmi pot repara mașina înainte de programarea pentru constatarea daunelor? dieter-adrian dieter-adrian Buna ziua. In weekend am avut un mic accident,tamponare. Mergeam in coloana,cel din fata mea a franat brusc,incercand sa evite alta masina care a semnalizat ... (vezi toată discuția)
Dosar de dauna pe amiabila cypax cypax Buna ziua. Firma de asigurare nu vrea sa aprobe dosarul de dauna pentru ca in amiabil nu am completat punctele 12 si 14, desi am poze dupa toate documentele ... (vezi toată discuția)