Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... persoana scutita
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

persoana scutita

Am o nelamurire cu privire la persoana scutita la intretinere.Sotia si copiii au fost plecati o luna de zile in vacanta la care am facut o cerere ptr ai scoate de la intretinere,iar cand au afisat intretinerea au fost trecuti ca persoane scutite avand de plata 18ron de persoana.Este normal sa platesc acesti bani?
Mergeti la asociatie si vedeti ce lamuriri vi se dau si in functie de aceste explicatii luati o deicizie. Normal ar fi sa nu platiti nimic pentru ca nu ati consumat nimic.
Sunt cheltuieli care se fac indiferent de prezența dvs. in bloc(asociație)
reparații,curățenie scară,salariii, etc.Sunte-ți scutiți de cheltuieli/persoană
cele pentru suprafața indiviză răman valabile.
vedeti ce a dispus sa platiti.dar femeia de servici si administratorul aveti obligatia sa-l platiti chiar daca sunteti plecat
~ Conținut șters la cerere ~
BODEALEX a scris:

Personal imi este greu sa cred ca 18 Ron ar reprezenta intretinerea pentru 2 persoane.

Vi se pare mult sau putin?