Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Intabulare teren
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Intabulare teren

Daca pe teren nu s-a facut succesiunea dar eu am titlu de proprietate si vreau sa trec jumate din suprafata pe mine ce trebuie sa fac?terenul este de la bunici,cei doi copii ai lor sunt decedați,suntem 4frați si un verisor care mai traieste si vrea sa imi dea mie jumate din tot ce i se cuvine. (unuia din cei 4frați ).De unde să incep?Multumesc anticipat
feurdean.daniela@yahoo.com, utilizator
Odată obținut certificatul de moștenitor, puteți investi un mediator pentru soluționarea conflictului privind partajul succesoral. Dacă nu există neînțelegeri între moștenitori, pentru partaj apelați la un notar