Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita- poprire pusa si se continua cu ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita- poprire pusa si se continua cu executare imobil

Buna ziua,

Daca exista poprire pe conturi pusa, executorul poate continua cu procedurile de executare silita?
Irina C, utilizator
Da. Creditorul are dreptul sa isi recupereze debitul prin executare mobila sau imobila. Adica poate valorifica si bunurile debitorului in vederea recuperarii debitului.
Company Advising a scris:

Da. Creditorul are dreptul sa isi recupereze debitul prin executare mobila sau imobila. Adica poate valorifica si bunurile debitorului in vederea recuperarii debitului.

Multumesc pentru raspuns.
Si in cazul in care pe imobil este ipoteca de rang 1 deci practic banca este proprietar si sunt 3 proprietari, se poate trece la executarea bunurilor celor 3 pentru a recupera?
Nu cunosc sa existe vreun impediment in a se executa si alte bunuri ale debitorului pana la recuperarea intregii creante.