avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1256 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit impozitul forfetar
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

impozitul forfetar

Are cineva idee daca s-a scos impozitul forfetar sau daca se va scoate anul acesta?

multumesc
Cel mai recent răspuns: Oranina Dumitru , Contabil 10:50, 9 Octombrie 2009
Nu s-a scos impozitul forfetar si nici nu cred ca se grabesc sa-l scoata , in schimb guvernul Romaniei se pregateste sa dea garantii de stat pentru Rafo Onesti , si sa-si bata joc de cetateni crescand taxele si impozitele si marind salariul minim pe economie !
:foottap: vroiam sa-mi fac si eu srl:(( vai de capu meu
Ultima modificare: Joi, 8 Octombrie 2009
ContSters87904, utilizator
annajanette, nu-ti mai pune intrebari...de pomana! "Forfetarul" este in vigoare, desi a produs numai pagube economiei romanesti, care mai subzista! Gandeste si numai la faptul ca un Bogdan Olteanu va fi vice-guvernator al BNR!???
Eu am inteles ca daca iti faci srl anul asta sau pe 31 decembrie , platesti forfetar incepand cu 1 ianuarie !
tudorioan a scris:

annajanette, nu-ti mai pune intrebari...de pomana! "Forfetarul" este in vigoare, desi a produs numai pagube economiei romanesti, care mai subzista! Gandeste si numai la faptul ca un Bogdan Olteanu va fi vice-guvernator al BNR!???

MDA S-A DUS NAIBII VISUL MEU:sorry:

Alte discuții în legătură

Platesc impozit forfetar intre data depunerii cererii de supendare a activitatii si data termenului de judecata? moiceanumarius moiceanumarius Buna ziua, Am un SRL pentru care am depus cere de incetare a activitati la Reg. com. Data depunerii a fost 9 nov 2009 iar termenul de judecata a fost ... (vezi toată discuția)
Impozitul forfetar madalina85 madalina85 Buna ziua!As dori sa-mi infiintez o firma pana la sfarsitul anului 2009! Vreau sa stiu care este data la care voi incepe sa platesc impozitul forfetar? (vezi toată discuția)
Impozit pe profit trim 1 2010 lylyan lylyan Buna Daca am inreg pierdere in trim 1 din 2010 platesc imp aferent CA pe 2009? multumesc (vezi toată discuția)