Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit impozitul forfetar
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

impozitul forfetar

Are cineva idee daca s-a scos impozitul forfetar sau daca se va scoate anul acesta?

multumesc
anajanette, sa nu uiti vreodata ca esti un element de sacrificiu, dupa asa-ziza revolutie din '89! Altfel, sa ne straduim sa traim bine dupa 20 de ani tranzitie!
annajanette a scris:

Are cineva idee daca s-a scos impozitul forfetar sau daca se va scoate anul acesta?

multumesc

In OUG 34/2009 scrie ca impozitul forfetar este valabil pentru 2009-2010. Mai scrie ca in anul infiintarii nu se plateste impozitul forfetar. Asa ca daca constituiti firma la inceputul anului viitor, mai este putin, nu veti plati acest impozit in 2010. (Asta sperand ca nu vor face iar modificari care sa ne sugrume si mai mult.)