Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu odihna după postnatal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu odihna după postnatal

Buna ziua,
Sunt funcționar public cu statut special și întrebarea mea este daca pot lua restul zilelor de concediu odihna pe perioada lucrata inclusiv prenatal și postnatal după ce termin postnatalul și apoi să intru în CIC?multumesc
Da, se poate face asa ceva, insa trebuie sa fie de acord si angajatorul dvs.
Cornel Vasile, Consilier juridic