avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1485 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu odihna după postnatal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu odihna după postnatal

Buna ziua,
Sunt funcționar public cu statut special și întrebarea mea este daca pot lua restul zilelor de concediu odihna pe perioada lucrata inclusiv prenatal și postnatal după ce termin postnatalul și apoi să intru în CIC?multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:38, 9 Noiembrie 2017
Da, se poate face asa ceva, insa trebuie sa fie de acord si angajatorul dvs.
Ultima modificare: Joi, 9 Noiembrie 2017
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu prenatal/postnatal, cresterea copilului si restructurarea postului nic23ro nic23ro Buna ziua. Sunt angajata pe perioada nedeterminata, de mai mult de 12 luni, la o societate comerciala mare, cu filiale in toata tara, in acest moment sunt ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal Ami1988 Ami1988 Buna ziua! Incepand de 23 octombrie pot sa intru in concediu prenatal, dar eu daca ma simt bine intentionez sa mai lucrez inca 3-4 saptamani. Mai am 7 zile de ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal Helen15 Helen15 Buna ziua. am o intrebare la dvs. legata de concediu prenatal, este adevarat ca acesta se acorda pe o perioada de 126 zile calendaristice, dintre care 42 ... (vezi toată discuția)