avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 828 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Copywriting, tricouri personalizate, reclama pe site
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Copywriting, tricouri personalizate, reclama pe site

Bună ziua,
Am o nelămurire cu codurile caen pentru înființarea unui PFA pentru următoarele activități:
- personalizare tricouri cu texte proprii și vînzarea lor exclusiv online
- vânzarea online de felicitări cu conținut și design propriu
- posibilitatea de a vinde spatiu publicitar pe site-ul propriu

În afară de codurile caen pe care ar trebui să le aleg, m-ar interesa și dacă aceste coduri pot fi susținute de studiile pe care le am, respectiv facultatea de informatică și experiența profesionala, respectiv cea de development, design grafic.
Cel mai recent răspuns: Mihaiiil , utilizator 00:10, 11 Noiembrie 2017
Documentele pentru infiintarea de PFA trebuie sa le contina si pe acelea care certifica calificarea pentru codul caen solicitat (diploma de licenta, certificat de calificare, etc.) Licenta in informatica nu poate acoperi activitatile pe care le doriti, iar pentru experienta personala, ea este de apreciat, dar pana acum nu se confera diplome.
Boeriu Catalin a scris:

Documentele pentru infiintarea de PFA trebuie sa le contina si pe acelea care certifica calificarea pentru codul caen solicitat (diploma de licenta, certificat de calificare, etc.) Licenta in informatica nu poate acoperi activitatile pe care le doriti, iar pentru experienta personala, ea este de apreciat, dar pana acum nu se confera diplome.

Va mulțumesc pentru răspuns. Aveți idee ce dimploma poate acoperi comerțul online cu tricouri cumpărate de la terțe parti si imprimate la terțe părți?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Student, doresc sa infintez firma. Pr3st0 Pr3st0 In primul rand bine v-am gasit. In al doilea rand... doresc sa infiintez o firma ca si student in ultimul an la o facultate de informatica si ... (vezi toată discuția)
Pfa, cum mai multe domenii de activitate, ce coduri caen sa aelg? andr31 andr31 Doresc sa infintez un PFA cu urmatoarele domenii de activitate: 1. grafician , adica sa pot efectua: editare photo, editare poze de nunta, afise , ... (vezi toată discuția)
Diploma care sa ateste calificare intr-un domeniu necesara la infiintare pfa? anc4 anc4 Buna Doresc sa imi infiintez un PFA care sa aiba ca obiect principal de activitate, comert electronic.As vrea sa am doua activitati diferite, vanzare online ... (vezi toată discuția)