Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Copywriting, tricouri personalizate, reclama pe site
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Copywriting, tricouri personalizate, reclama pe site

Bună ziua,
Am o nelămurire cu codurile caen pentru înființarea unui PFA pentru următoarele activități:
- personalizare tricouri cu texte proprii și vînzarea lor exclusiv online
- vânzarea online de felicitări cu conținut și design propriu
- posibilitatea de a vinde spatiu publicitar pe site-ul propriu

În afară de codurile caen pe care ar trebui să le aleg, m-ar interesa și dacă aceste coduri pot fi susținute de studiile pe care le am, respectiv facultatea de informatică și experiența profesionala, respectiv cea de development, design grafic.
Documentele pentru infiintarea de PFA trebuie sa le contina si pe acelea care certifica calificarea pentru codul caen solicitat (diploma de licenta, certificat de calificare, etc.) Licenta in informatica nu poate acoperi activitatile pe care le doriti, iar pentru experienta personala, ea este de apreciat, dar pana acum nu se confera diplome.
Boeriu Catalin a scris:

Documentele pentru infiintarea de PFA trebuie sa le contina si pe acelea care certifica calificarea pentru codul caen solicitat (diploma de licenta, certificat de calificare, etc.) Licenta in informatica nu poate acoperi activitatile pe care le doriti, iar pentru experienta personala, ea este de apreciat, dar pana acum nu se confera diplome.

Va mulțumesc pentru răspuns. Aveți idee ce dimploma poate acoperi comerțul online cu tricouri cumpărate de la terțe parti si imprimate la terțe părți?