Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Gaze la bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Gaze la bloc

In orasul nostru este o singura firma care se ocupa de distributie gaz. Noi locatarii unei scari de bloc dorim sa tragem pe casa scarii o coloana de gaz de la parter pana la etajul patru. Coloana principala de distrbutie gaz se afla pe strada, dar pe cealalta parte a drumului. I ntrebarea este -oare este normal sa platim noi locatarii coloana care va fi trasa de firma pana la bloc ? Nu este normal ca noi sa platim ce pleaca din fata scarii pana la etajul patru ?
Da, este normala suportarea costurilor de racordare la conducta principala. Costurile vor fi impartite egal intre membrii asociatiei de proprietari.
Avand in vedere situatia de fapt existenta trebuie sa abordati problema dintr-un anume
Dv ca si proprietari aveti interesul sa va bransati la utilitati,pentru care trebuie sa executati proiect tehnic
Proiectul tehnic,conditionat de fiecare situatie in parte dispune varianta de bransare la magistrala de utilitati
Daca nu intelegeti sa achitati c/v coloana pana la bloc,asteptati pana ce magistrala va fi pozata pana in fata scarii si nu veti mai fi obligati sa suportati cheltuielile suplimentare