Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Anexa 26 pentru somaj completata pe ultimii cati ani?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Anexa 26 pentru somaj completata pe ultimii cati ani?

Buna ziua,

Anexa 26 este parte din dosarul cu acte pentru obtinerea indemnizatiei de somaj de catre persoanele care provin din munca.
Pe site-ul ANOFM Constanta se spune ca e nevoie de anexa 26 pentru toate locurile unde ai lucrat incepand cu 1.03.2003.
Pe site-ul ANOFM Bucuresti se spune ca ai nevoie de ea, dar nu si perioada pe care trebuie ea sa fie completata la dosar.
Pe site-ul AJOFM Galati se vorbeste de "Adeverinta declaratie completata cu ultimele 12 salarii"
Imi poate explica cineva care e varianta corecta?

Multumesc mult!
Varianta corecta este c). Am aflat insa pe acest forum ca unele AJOFM-uri cer aceste adeverinte de la toti angajatorii incepand cu intrarea in vigoare a Legii 76/2002. Abuziv, intrucat pot scoate cu usurinta stagiile de cotizare ale somerului din programul lor informatic.