Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pe veniturile din activităţi desfăşurate ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pe veniturile din activităţi desfăşurate în baza contractelor/convenţiilor civile

buna seara,

Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema aparuta la luna Oct in ceea ce priveste Declaratia 112.
Impozit pe veniturile din activităţi desfăşurate în baza contractelor/convenţiilor civile a fost scos din D112 incepand cu luna Octombrie. Cum declaram acest depozit in noua declaratie?
Suntem o Asociatie de Proprietari si nu stim cum sa declaram impozitul. Persoanele care au incheiate conventii civile, ce contracte trebuie sa le facem?

Multumesc de ajutor.
Pentru ce activitati din cadrul asociatiei de proprietari aveti incheiate conventii civile?
La i pers este pentru îngrijirea ghenei sau vopsirea pomilor și cenzor.
buna ziua, cu ce putem inlocui conventiile civile ? Intrucat acestea nu mai apar in D112