avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pe veniturile din activităţi desfăşurate ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pe veniturile din activităţi desfăşurate în baza contractelor/convenţiilor civile

buna seara,

Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema aparuta la luna Oct in ceea ce priveste Declaratia 112.
Impozit pe veniturile din activităţi desfăşurate în baza contractelor/convenţiilor civile a fost scos din D112 incepand cu luna Octombrie. Cum declaram acest depozit in noua declaratie?
Suntem o Asociatie de Proprietari si nu stim cum sa declaram impozitul. Persoanele care au incheiate conventii civile, ce contracte trebuie sa le facem?

Multumesc de ajutor.
Cel mai recent răspuns: andregh , utilizator 13:38, 16 Noiembrie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pentru ce activitati din cadrul asociatiei de proprietari aveti incheiate conventii civile?
La i pers este pentru îngrijirea ghenei sau vopsirea pomilor și cenzor.
buna ziua, cu ce putem inlocui conventiile civile ? Intrucat acestea nu mai apar in D112

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de mandat si contract conv civile boetta boetta buna ziua, sunt administrator la o asoc de proprietari si as dori sa va pun citeva intrebari: 1. In anul 2004 cindi m-a angajat comitetul executiv , mi-au ... (vezi toată discuția)
Declaratii fiscale bame bame Intrucat am primit raspunsuri diferite de la persoane diferite ale aceluias birou din sursa autorizata, va rog sa-mi precizati [b]care sunt si la ce termene ... (vezi toată discuția)
Despre angajari de pensionari in functii in ap oret20 oret20 Revin cu intrebarea mea, pe acesta tema deoarece informatiile pe care le am sunt contradictorii. Ce obligatii financiare are Asociatia de Proprietari pentru ... (vezi toată discuția)