Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie limita de varsta și continuare activitate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie limita de varsta și continuare activitate

Ieșire pensie limita de varsta 26.04.2018 ,60 ani și 9 luni.
Care sunt condițiile pentru continuare activitate, încheiere nou contract la ITM și cumularea pensie cu salariu.
Multumesc
In cazul pensionarii la limita de varsta, pensionarul poate cumula pensia cu salariul. In acest caz este nevoie de un nou CIM.
costel tu a scris:

.... încheiere nou contract la ITM ...
Multumesc

Noul c.i.m. nu se incheie la ITM , ci se depune/transmite electronic prin intermediul REVISAL-ului.
Totuși find un contract nou nu se mai depune pentru obținere număr înregistrare ?
Mulțumesc pentru răspuns. Am însă o nedumerire.Contractul nu se mai depune spe înregistrare și verificare legalitate la ITM ,sau singur revisalul este suficient urmând ca, contractul sa aibă numai numărul dat de societate nu și numărul de la ITM ?
Numar de la ITM nu se mai da din anul 2011. Transmiterea Revisalului este suficienta.