Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... titlu proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

titlu proprietate

ce acte sunt necesare pentru o casa noua pentru obtinerea titlului de proprietate
unde trebuie sa le depun pentru obtinerea titlului de proprietate
Titlu de proprietate se elibereaza numai pentru terenuri.
Cred ca va referiti la autorizatie de construire.
Pentru asta, trebuie sa va adresati Primariei.
Certificatul de mostenitor,contractul de vanzare-cumparare sunt considerate titluri de proprietate ptr.cladiriPrimaria va elibereaza titlu de proprietate numai ptr.terenuri.Ptr.inscrierea la rol a cladirii folositi:certificat mostenitor, contract v-c,autorizatie de construire.