avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... titlu proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

titlu proprietate

ce acte sunt necesare pentru o casa noua pentru obtinerea titlului de proprietate
unde trebuie sa le depun pentru obtinerea titlului de proprietate
Cel mai recent răspuns: DAN POPESCU , Avocat 14:30, 13 Noiembrie 2017
Titlu de proprietate se elibereaza numai pentru terenuri.
Cred ca va referiti la autorizatie de construire.
Pentru asta, trebuie sa va adresati Primariei.
Certificatul de mostenitor,contractul de vanzare-cumparare sunt considerate titluri de proprietate ptr.cladiriPrimaria va elibereaza titlu de proprietate numai ptr.terenuri.Ptr.inscrierea la rol a cladirii folositi:certificat mostenitor, contract v-c,autorizatie de construire.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Refuz eliberare titlu de proprietate Semiremorca Semiremorca Buna ziua ! In urma unei succesiuni am obținut TITLUL DE MOȘTENITORII pentru un imobil si terenul aferent, am depus la primărie toate documentele si ... (vezi toată discuția)
Cum obtin titlu de proprietate in baza certificatului de mostenitor? Buna ziua!In anul 2003 in urma succesiunii dupa bunicul meu, am mostenit o suprafata de 5,7 ha teren (arabil,faneata,padure)si o casa cu gradina 0,12 ha, in ... (vezi toată discuția)
Cum putem vinde niste bunuri imobile? Rdk6184 Rdk6184 Buna ziua, am nevoie de catava lamuriri intr-o problema legata de o mostenire. Suntem 5 copii la parinti. Tata a decedat in 1984, la vremea aceea noi copiii ... (vezi toată discuția)