Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Split TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Split TVA

Cum a ramas cu "split TVA" de la 1 ianuarie 2018?
Din ce am inteles se va aplica obligatoriu doar firmelor care au datorii la plata TVA-ului catre stat, celor in insolventa si celor de stat.
Ana-Maria Pînzaru, Avocat
As vrea sa stiu actul normativ care stabileste aceasta. Stiti ceva in legatura cu aceasta?
Nu e asa simplu.

[ link extern ]