Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Cine stabileste traseul de la o cladire la alta a ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Cine stabileste traseul de la o cladire la alta a aleiasi institutii daca angajatul se deplaseaza cu autoturismul propriu, pe propria cheltuiala?

În situația în care angajatul se deplasează de la o clădire la alta a aceleiași instituții cine este în măsură să stabilească traseul dacă angajatului nu i se decontează deplasarea?
Daca se deplaseaza in interesul serviciului, respectiv de la domiciliu spre cladire si retur, raman valabile cele mentionate la discutia pe care ati deschis-o anterior, aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...
Daca o face in interes personal, respectiv in afara orelor de program sau a intervalului orar fixat pentru deplasarea de la domiciliu spre serviciu si retur este alegerea angajatului pe unde circula.
Daca circula pe banii lui cu masina proprietate personala/ nu i se deconteaza cheltuielile de transport, traseul si intervalul orar declarat trebui respectat.