avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1106 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bilant de lichidare??!!
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bilant de lichidare??!!

Ce este mai exact acest bilant de lichidare...si daca se poate face si firmelor cu datorii la furnizori, respectiv sume mari de incasat de la clienti??
multumesc!!
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:36, 14 Noiembrie 2017
Cel mai bine ar fi sa contactati pentru asta un contabil autorizat membru ceccar caci oricum trebuie sa vi-l semneze doar el si pentru la finante dar si pentru la registrul comertului..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligatii contabile la radierea firmei marinela.jecan marinela.jecan Buna ziua ! Va rog sa-mi spuneti ce obligatii contabile exista in cazul dizolvarii fara lichidare . Societatea are patrimoniu si datorii zero. In 28 ... (vezi toată discuția)
Bilanț și balanță de lichidare Ca.Ov. Ca.Ov. Buna ziua,îmi poate trimite cineva,vă rog,un model de bilanț și balanță de lichidare pt a închide o firma fără activitate la adresa: ... (vezi toată discuția)
Dizolvare firma Nicu1951 Nicu1951 Am avut un chiosc si la demolat primaria ,deci sa desfintat si punctul de lucru o data cu Demolarea chioscului,suntem trei asociati eu .sotia care a ... (vezi toată discuția)