Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Tulburarea liniștii publice pe timp de noapte cu ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Tulburarea liniștii publice pe timp de noapte cu lucrări de construcții

Buna seara!
langa locuinta mea se construieste un bloc de locuinte si se toarna noaptea betoane,desi au ziua la dispozitie...problema este ca,desi conform legii este interzis a se tulbura linistea publica intre orele 22-08,Politia locala sustine ca nu-i poate opri sa faca zgomot si ca doar ii pot amenda pentru asta.Asa este?
aez, utilizator
Este situatie la limita legi
Ziua traficul este supraaglomerat, fata de noaptea cand traficul este mai scazut iar basculantele nu incurca fluenta participantilor la traficului
Politia locala poate sa amendeze firma, insa, in fiecare noapte pentru disconfortul creat locatarilor din zona. O fac ? Daca nu o fac, sesizati primaria in scris, cu nr. de inregistrare/ data.