Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... PROCES VERBAL DE RECEPTIE LA TERMINAREA LUCRARILOR
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

PROCES VERBAL DE RECEPTIE LA TERMINAREA LUCRARILOR

Ce se intampla daca la sfarsitul lucrarilor nu s-a incheiat Procesul Verbal de Receptie? Certificatului de Urbanism si apoi Autorizatia de Construire au fost obtinute.
Gasiti informatii aici: www.avocatnet.ro/articol_458...
Nu se va putea intocmi cartea funciara a constructiei si predarea cartii tehnice a ctiei. la beneficiar.