Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Intrebare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Intrebare

Daca mandatul de arest preventiv (30 de zile) expira pe data de 22 este posibil sa fie eliberat in conditiile in care nu a fost pana acum chemat in instanta pentru prelungire , sau poate fi chemat pentru prelungirea mandatului si cu o zi inainte sa expire ?
Diana Dede, utilizator
Potrivit legii, propunerea se depune cu cel putin 5 zile inainte de expirarea termenului, Verificati pe portal. Este posibil sa se fi inregistrat dosarul si sa fie fixat termenul.
AvTudor_com, utilizator